Вокально-хореографічний ансамбль "Галичина"

Заслужений вокально-хореографічний ансамбль "Галичина" ― це один з найстарших колективів не тільки у Львові, а й в Україні. Ансамбль був заснований відомим українським хореографом Ярославом Чуперчуком у 1946 році. Перша назва ансамблю була "Чорногора", яка походить з Карпатських гір і повязана з легендарним героєм Олексою Довбушем. Відтворення унікальних стандартів і невичерпне багатство вокального і хореографічного фольклору на сцені зробили неймовірний внесок в успіх групи, і протягом короткого часу вона отримала визнання і популярність не лише в нашій країні, а й за кордоном.

Звання "Заслужений" ансамбль отримав у 1963 році. З тих пір ансамбль відвідав величезну кількість міст по цілому світу. Важко сказати, де він був більш успішним. Ансамбль відмінно сприймався в усьому світі завдяки високому танцювальному рівню та вишуканості відтвореного фольклору. З нагоди 700-річчя Львова в 1956 році ансамбль підготував нову велику програму на основі фольклору регіону Галичина. Це було причиною зміни назви групи на "Галичина".

І досі колектив не перестає дивувати та захоплювати своїм мистецтвом. "Галичина" не є звичайним танцювальним ансамблем: її учасники є співаками та танцюристами одночасно. Глядачів приваблює майстерність, нестандартність, особливий колорит, що виділяє колектив з-поміж інших танцювальних ансамблів. А деякі хореографічні постановки з репертуару ансамблю ввійшли до "золотого фонду", стали класикою українського танцю. "Півторак", "Голубка", "Волошка", "Чепурненька" ― знані та любимі не тільки українським глядачем.

"Галичина" приймала участь у різних фольклорних фестивалях у Франції, Бельгії, Великобританії, Данії, США, Канаді, Італії, Португалії та ін. У 2000 році ансамбль "Галичина" стала членом Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF), яка функціонує під егідою ЮНЕСКО. У 2003 році група стала членом IOV (Міжнародної Організації Народної Творчості).

Художній керівник та головний балетмейстер ансамблю ― заслужений працівник культури України Олексій Бобків, балетмейстер ― Андрій Кіях, керівник оркестру ― Юрій Польовий.

Слідкуйте за оновленням списку учасників
За підтримки:
Організатор:
Співорганізатор:
Святковий партнер:
Технічний партнер:
Інформаційні партнери:


Партнер